вторник, 14 януари 2020 г.

Дали да не емигрирам в Русия: щото за мен работа като учител по философия в свидното ни отечество МУТРОЛАНДИЯ, оказа се, няма - и няма да има?!


В Русия имали голяма нужда от учители, мен пък, учител по философия, мутро-комунистическият режим ме изгони от българското "образование": дали пък да не опитам чрез посолството на Русия да си потърся работа като учител в Русия? (Все пак дипломата ми руска, завършил съм Санкт-Петербургския държавен университет, имам всичките права да бъда учителпо философия в Русия!) Като ми мина през ума тази мисъл, мигновено се запитах: добре де, но как ще реагират руските властващи бюрократи ако свободолюбив учител по философия като мен почне да общува с младите в руско училище?! У нас, в "европейска", с извинение, България, комунистическите плоски властващи мозъци в образованието побесняха заради свободолюбието ми (без любов към свободата няма как да има любов и към мъдростта, т.е. не може да има никаква философия!) и ме опраскаха безпощадно, без капка милост, а как ли ще реагират руските плоски комунистически властващи мозъци ако аз специално по някакво чудо се окажа учител в руско училище? Дали няма направо да ме разстрелят в класната стая, в аудиторията - щото в кагебистка Русия свободата е още по-ненавистно нещо отколкото в мутренска България?! Та дали все пак да не опитам да емигрирам в Русия, с оглед да си намеря там работа като учител, щото за мен работа като учител в свидното ни отечество МУТРОЛАНДИЯ, оказа се, няма - и няма да има?!



Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Всички досега излезли книжки на списание ИДЕИ