понеделник, 8 юли 2013 г.

Началото на сътрудничество на сп. ИДЕИ с Всеукраинската асоциация за политически науки

Това тук е емблемата на "Всеукраїнська асоціація політичних наук", от чиито председател Валерий Бебик, доктор политическите науки, професор, от когото тия дни получих специално писмо, изразяващо готовност за сътрудничество в издаването на Международното многоезично издание на философското списание ИДЕИ, писмо, което публикувам в блога си тази сутрин:

04.07.2013 г. Редколегии журнала «Идеи: философско списание»

Глубокоуважаемые колеги!

Позвольте высказать Вам наше глубокое уважение и сердечно поблагодарить за приглашение участвовать в совместном международном научном проекте, организованном Вашим прекрасным журналом!

Украинский и болгарский народы всегда с искренней симпатией относились друг к другу, что может быть прекрасной человеческой основой для наших совместных научных проектов.

От имени правления Всеукраинской ассоциации политических наук (ВАПН) мы рады приветствовать Вашу инициативу и готовы совместно работать на благо науки и наших братских народов!

С уважением,

Валерий Бебик, председатель правления ВАПН, доктор политических наук, профессор

А ето и моя отговор до многоуважаемия г-н професор Бебик:

Глубокоуважаемый господин профессор Бебик,

От имени редколегии журнала ИДЕИ хочу благодарить Вас за любезное письмо, с котором Вы от имени "Всеукраїнськой асоціаціи політичних наук" выражаете свою готовность участвовать в издании международного многоязычного издания журнала ИДЕИ; для нас этот факт многозначительный и мы с радостью принимаем Вашу руку в знак согласия и благодарности. Я уверен, что вместе могли постичь многое на поле науки и поиски истины, на благо наших так близких и родственных народов.

Я надеюсь, что вместе, с общими усилиями мы сможем одолеть все трудности и достичь благородную цель нашего совместного проекта. А она следующая в моем видении: помогать людям наших стран развивать своего сознания и ценностей в соответствии с потребностями жизни, с потребностями духа времени, в котором мы вместе живем. Во имя этой цели стоило бы сделать все, что в наших силах.

Спасибо Вам, пусть вместе пожелаем себе удачи в будущей совместной работе!

С уважением: Ангел Грънчаров, философ, главный редактор журнала ИДЕИ

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.  Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Всички досега излезли книжки на списание ИДЕИ