Родната простотия убива не само родното Черноморие, а и ще ни погуби и като страна и нация!
Простотията убива българския туризъм ето как:
Идва чужд или роден гражданин на почивка на родното Черноморие. И там всички, като се почне от хотелиери, ресторантьори, таксиджии, сергиджии, сладоледаджии, продавачи на варена царевица на плажа и други подобни тъпанари почват да се надпреварват кой повече кожи да одере от нещастния "почиващ" си гражданин или гражданка, чужденец или нашенец. Лакомията за дране на кожите е колосална, нема никаква милост, човек може да си помисли, че тия разбойници си мислят, че утре идва краят на света и ето, дошло е времето да дерем кожи "като за последно", надявам се ме разбирате, нали? В резултат от тази направо ВОЙНСТВАЩА ПРОСТОТИЯ нали се сещате какво става на следващата година? Ще ви кажа аз ако сте по-недосетливи.
Въпросният нещастник, решил да почива на нашето Черноморие, не е скъперник, особено ако идва от нормална (западна) страна, но той, разбира се, не обича да го правят хептен на глупак и да му дерат кожите ей-така, щото някой е прекалено много лаком за пари. И той, разбира се, следващата година НЯМА ДА ОТИДЕ на почивка по нашето родно Черноморие, а ще отиде на курорт някъде в Гърция, Турция, Тайланд и пр., където тамошните търговци не са чак такива тъпанари или простаци като нашите!
Е, ще кажете, че балъците (и тъпанарите!) по света нема да свършат никога и по нашите черноморски курорти винаги ще идват тъпанари-летовници, нали това ще ми кажете? Да де, така е, но все пак, след като все повече тъпанари поумняват заради нашите кожодерци, дали пък няма да стане така, че тъпанарите-летовници в един хубав ден (или сезон!) да почнат да намаляват все по-застрашително, а в един момент нашите тъй "хубави" курорти да си останат празни?!
Вие ходили ли сте на "Слънчев бряг" скоро?! Там е станало такава лудница, че просто трябва да си непоправим тъпанар да отидеш в този наш тъй хубав някога курорт (не съм носталгик по комчунизма!). АБСОЛЮТНО ВСИЧКО Е СЪСИПАНО ТАМ, да, всичко, и природа, и плаж, и плажна ивица, и какво ли не!!! Всичко е съсипано там, а и не само там от какво, питам аз? От простотия, разбира се, е съсипано, от какво друго да е съсипано?!
Приятни размисли ви желая!























