сряда, 24 юни 2026 г.

Дали красотата ще спаси света не се знае, но че глупостта ще го погуби е съвсем сигурно!

Няма налично описание на снимката. 

Дали красотата ще спаси света не се знае, но че глупостта ще го погуби е съвсем сигурно!

ЗВЕЗДОМАНИЯТА е симптом на ширещото се по планетата ни ОГЛУПЯВАНЕ! Рядкост са здравомислещите личности, които не страдат от тази най-разпространена болест.

Тръмп на два пъти стана президент само защото беше звезден майсторски лъжещ глупав шоумен.

Боко Борисов стана "държавник", с извинение, само защото медиите го направиха най-звездната мутра.

Мижитурката Румен Радев стана премиер и завладя цялата власт само защото 9 години се показваше по екраните на телевизорите ви да дърдори научени наизуст простотии - и стана познат даже и на кучетата и котките по улицата.

ИЗВЕСТНОСТТА малоумниците я смятат за признак на ВЕЛИЧИЕ - нищо че повечето звезди като личности са най-жалки шушумиги.

Сега всички партии трескаво търсят някой по-известна устата мутра, която да издигнат за кандидат-президент. Известен ли си и можеш ли да дърдориш глупости, малоумниците ще те носят на ръце и ще те благославят, ще ти се кланят и ще крещят:

"Скъпи Глишев, наш нов Ботев и Левски едновременно, молим ти се, кандидатирай се за президент: щот само ти можеш да спасиш Майка България!"

Дали красотата ще спаси света не се знае, но че глупостта ще го погуби е съвсем сигурно!

Ти кланяш ли се на звездите? Страдаш ли от звездомания?

Приятни размисли! И приятна вечер!


Защо Радев е комунист?

 

Може да бъде изображение с текстово съобщение 

Един човек в свой коментар под публикация в ютуб-канала "Паралел 42" ми възрази, че Радев не бил комунист, той бил, моля ви се, "държавен капиталист", а пък комунизъм явно още никога не било и имало; наложи ми се да го опровергая и понеже такива заблудени (или лъжливи!) хора като него има много, ето, слагам опровержението си и тук:

Някои влюбени в комунизма твърдят, че, първо, комунизъм било нямало в действителност, а било имало само социализъм, а, второ, че този социализъм не бил даже социализъм, а бил, видите ли... "държавен капитализъм". (Щото в техните представи "капитализъм" е нещо "лошо", а комунизъм-социализъм е нещо "хубаво"!) Та и Вие така правите. Явно много обичате "пресветлий комунизъм".

А комунизъм какво е? Думата иде от комуна, т.е. за комуниста индивидът е нищо ("добрият индивид" всъщност е комунист, т.е. той е пожертвал личността и индивидуалността си!), а комуната (общността от безличия, от безличности, сиреч от комунисти) е всичко. (Държавата и властта за комуниста също така са най-важните инструменти за комунизирането, за обезличаването на обществото!)

Значи комунист е оня, който мрази личността и условието да бъдеш личност, а именно свободата. Комунист е оня, който като види личност или личностно отношение и поведение, почва да трепери от злоба - и не се успокоява докато не направи нужното да стъпче, а най-добре - да унищожи тази личност.

В днешно време комунистите, понеже не могат да комунизират, т.е. да обезличат цялото общество, правят така: те самите, общността на безлични комунисти, стават мафия, правят си мафиотска комуна, примерно партията "Прогресивна България" (или ГЕРБ), вземат властта и почват да крадат яко другите, некомунистите, сиреч личностите, с което им отмъщават, че са личности.

Понеже комунистът е ликвидирал личността и личностното у себе си, той, казахме, смята некомунистите и особено антикомунистите за врагове (нарича ги "фашисти", "либерали", "умнокрасивитет", "капиталисти", "лоши", "еврогейове" и т.н.), от което следва, че трябва да ги унищожи, ако не физически, то поне в "морален" план; затова комунистите друго не правят освен да лъжат, плюят, клеветят, обиждат и т.н. всичко, що има някакви признаци на личност и на личностност.

Дива омраза към личността и свободата е най-точната дефиниция на комунизма. (Достоевски добре е описал тези неща, при което трябва да добавим, че комунистът е и материалист, и безбожник, тия неща вървят ръка за ръка!)

Комунистите имат няколко "кита" на "душевността" си: омразата, лъжата, кражбата, парите, убиването. Те общо взето в историята си нищо друго не са правили, само това са правили: да лъжат, да крадат, да трупат пари, да убиват.

Затова Радев е комунист, иначе казано, е безличник, който дърдори заучени лъжливи и тъпи мисли, пронизани от омраза към личността, свободата, демокрацията, Европа, Америка (и просмукани от любов към безличности като Путин и полковник Гундяев, дегизиран като "патриарх", от любов към Русия, "православието", това е другото име на кагебизма-комунизма, СССР) и т.н. (Боко е съвсем същият!)

Ние, българите, наред с руснаците, още много ще страдаме от комунизма, мутирал и вампирясал в наши дни. Не си представям как ще се отървем от тази зловредна безчовечна и бездуховна (аморална!) напаст. Писателят Димитър Талев пък твърди, че последният комунист щял да бъде в България; дано не е прав, но се страхувам, че е съвсем прав.

Приятни размисли ви желая! И хубав ден!

вторник, 23 юни 2026 г.

Родната простотия убива не само родното Черноморие, а и ще ни погуби и като страна и нация!


Родната простотия убива не само родното Черноморие, а и ще ни погуби и като страна и нация!


Простотията убива българския туризъм ето как:

Идва чужд или роден гражданин на почивка на родното Черноморие. И там всички, като се почне от хотелиери, ресторантьори, таксиджии, сергиджии, сладоледаджии, продавачи на варена царевица на плажа и други подобни тъпанари почват да се надпреварват кой повече кожи да одере от нещастния "почиващ" си гражданин или гражданка, чужденец или нашенец. Лакомията за дране на кожите е колосална, нема никаква милост, човек може да си помисли, че тия разбойници си мислят, че утре идва краят на света и ето, дошло е времето да дерем кожи "като за последно", надявам се ме разбирате, нали? В резултат от тази направо ВОЙНСТВАЩА ПРОСТОТИЯ нали се сещате какво става на следващата година? Ще ви кажа аз ако сте по-недосетливи.

Въпросният нещастник, решил да почива на нашето Черноморие, не е скъперник, особено ако идва от нормална (западна) страна, но той, разбира се, не обича да го правят хептен на глупак и да му дерат кожите ей-така, щото някой е прекалено много лаком за пари. И той, разбира се, следващата година НЯМА ДА ОТИДЕ на почивка по нашето родно Черноморие, а ще отиде на курорт някъде в Гърция, Турция, Тайланд и пр., където тамошните търговци не са чак такива тъпанари или простаци като нашите!

Е, ще кажете, че балъците (и тъпанарите!) по света нема да свършат никога и по нашите черноморски курорти винаги ще идват тъпанари-летовници, нали това ще ми кажете? Да де, така е, но все пак, след като все повече тъпанари поумняват заради нашите кожодерци, дали пък няма да стане така, че тъпанарите-летовници в един хубав ден (или сезон!) да почнат да намаляват все по-застрашително, а в един момент нашите тъй "хубави" курорти да си останат празни?!

Вие ходили ли сте на "Слънчев бряг" скоро?! Там е станало такава лудница, че просто трябва да си непоправим тъпанар да отидеш в този наш тъй хубав някога курорт (не съм носталгик по комчунизма!). АБСОЛЮТНО ВСИЧКО Е СЪСИПАНО ТАМ, да, всичко, и природа, и плаж, и плажна ивица, и какво ли не!!! Всичко е съсипано там, а и не само там от какво, питам аз? От простотия, разбира се, е съсипано, от какво друго да е съсипано?!

Приятни размисли ви желая!

петък, 19 юни 2026 г.

Ще загинем ли в морето от простотия?


Ще загинем ли в морето от простотия?

Простотията е вездесъща и многолика. Има много видове простотии. Има простотия на Стоян Колев, има простотия на Клашъра, има простотия на Азис, има простотия на Костя Копейкин, има простотия на Боко Борисов, има простотия на Слави Учиндолский, има простотия на Румен Радев...

Различните видове простотии си имат фенове, имат си простаци, които ги обожават. (Само простак може да се възторгва, да се радва на простотиите на простаците!) И им се кланят. На някои просташки звезди им върви, те стават милионери. Други запецват, но е факт, че простотията е продаваема стока особено в страни, населени предимно с простаци.

Има дори и "ентелегента простотия", това е простотията на таваришчите прафесар Ива Хръйстав, на Карбовски, на Дачков, на дацент Вацев, на патриарх Даниил. Дал Бог простотии у Нашенско, а простаците с лопата да ги ринеш! За жалост, даже голяма част от учителите по училищата ни са се опростячили - щом допускат да обслужват простотиите на т.н. държавно образование, което още е по чисто съветско-руско-социалистически бюрократичен модел!

При това положение загиването ни от простотия е неминуемо, голяма част от младите са не само тъпанари, но и са чудесни простаци, неспособни за нищо друго освен за какви ли не простотии! (Примерно да се качиш на колата на своя простак-баща, да я подкараш без книжка, да вдигнеш скорост 150 км/ч и да си разбиеш главата в крайпътното дърво или стълб.)

Проблемът е какво ще правим, щото страната и народът ни вече се давят в това море от простотия, което ни залива отвсякъде, в което се мъчим да не потънем? (А някои изглежда са удавници в него и затова са така щастливи, нали така?!)

Кой е начинът да спасим душите си и да не се опростачим и ние? Тук се сещам за мисълта на поета-пророк, изречена преди доста години, но особено актуална сега:

"Докога в страната ни бащина, ще вилнее таз страшна простащина?" (Радой Ралин)

И той се пита това преди много години. А отговор още не се чува. Докога?

Свободата у нас доведе до това бурно море от простотии, в което се давим. Други народи благодарение на този тъй скъп Божий дар на свободата постигат невиждан просперитет, култура, духовност, богатства от всякакъв вид и род. А ние си пропиляваме всеки ден златните шансове, които животът и историята ни дават...

Ще се затрием като страна и народ ако не направим нужното това море от простотии, в което сме потопени вече до шията, да се оттече в канализацията.

Къде са учителите, професорите, свещениците, културните дейци? Що правят те, как те реагират? Защо предимно си мълчат? Вместо да вият от мъка заради тази вакханалия на простаците те мълчат. Нима не знаят, че мълчанието е съучастие?

Повтарям и подчернавам: ще се изпоудавим в морето от простотии и ще измрем. Ще затрием свидното си Отечество, а мълчим и гледаме!!!

Вижте Радев и радевци как се разпищолиха! Тези се изживяват като гробокопачи на българската чест, а ние нищо, гледаме като говеда и мълчим!

Докога ще мълчим? Не е ли време да влезем в люта битка с разпищолилите се простаци-погребвачи на Майка България?!

сряда, 17 юни 2026 г.

Как лекувам злобни комуноидни души?

Може да бъде изображение с един или повече хора и текстово съобщение

Една другарка ме оплю порядъчно за това, че съм учил в Русия, пък не съм бил комуноид и путлерист. Наложи се - за да предизвикам душевно "земетресение" в клетата й душа с надежда да оздравее! - да й напиша ето що:

Другарко, аз обичам само истината. Философ съм. За твое сведение и в Русия има нормални хора, т.е. антикомунисти. Да си учил в Русия не значи, че трябва да си непременно комунист. Много си зле в умствено и морално отношение щом смяташ така.

Мразиш Европа, другарко, сиреч мразиш свободата, заради тази злоба си загубила разсъдъка си. За да си го върнеш, намери мои книги и чети. Моите книги са лековити.

Комунизмът е психопатология, свеждаща се до жестоко робуване на лъжата и омраза към истината, която именно ни прави свободни. Тия неща съм ги обяснил най-разбираемо в книгите си. Ако искаш да спасиш душата си, намери ги и ги чети. (Напълно свободно могат да се намерят и са съвсем безплатни онлайн-изданията!)

Успех! (Послушай ме: щото с болна душа много ще страдаш!)

Всички досега излезли книжки на списание ИДЕИ