петък, 26 юни 2026 г.

Как да разгадая загадката на тайнството, наречено живот?

Няма налично описание на снимката. 

Как да разгадая загадката на тайнството, наречено живот?

Написах тия дни доста предизвикателен "личностно оцветен" текст във фейсбук със заглавие:

Живея честно и работя само за тържеството на истината, доброто, правото, справедливостта, красотата...

(Може да се прочете ето тук)

Той, предизвика, разбира се и както си му е редът, порой от подигравки, плювни, гадости по мой адрес, и то такива, каквито нормален човек трудно може да си ги представи; но ето че тази сутрин чета по-различен коментар, написан от човек, който ме е разбрал; написах му отговор, в който реших да вложа някои най-простички правила на "разумното човешко съществуване", иначе казано, които ни помагат да бъдем човеци в истинския смисъл на думата; ето и двата коментара, които имат известен възпитателен смисъл и затова заслужават да стигнат до всеки, койнто иска да разбира (т.е. който не си и внушил, че всичко си знае и затова нищо и не иска да чуе или прочете!):

Rumen Yordanov: Колега! Не си сам, минал по пътя на оцеляване срещу некадърните комунета! Опитаха, но не можаха да ме пречупят! Съкращаваха ме и мен заради кадърност! Приписаха ми антидържавна и подривна дейност по донос!!! Но се преборих и оцелях от комунистическото “менгеме”!

Моят отговор: 

Знам, колега, че не съм единствен. Така е. Всеки, който е личност, няма как да не е в конфликт с мутро-комунистическата напаст. Или си личност, или си мижитурка - и тогава комуноидите ще те носят на ръце. Този е изборът.

Който обича живота, който разбира що е свобода, който се ползва от нея и който има нещото, наречено достойнство, е трън в очите на безличната комуноидна напаст! Който обаче е безличник, с наклонности на роб, на слуга, на подлизурко, на мижитурка, той почва да пълзи, да се нагажда, той става паразит, лъжец, мерзавец; такива у нас имат голям прогрес, стават знаменитости, подобни на таваришчите Андрей Райчев, на Карбовски, на Дачков, на прафесар Ива Хръйстав и т.н., които са и богати, и са звезди, имат тълпи от поклонници, които са подобни на тях и дори им се възхищават.

Пиша това не за да те поучавам теб (знам, че ти знаеш и разбираш прекрасно всичко това!), а защото съм възпитател и учител и като пиша тия неща се надявам някой човек да ги прочете и да се замисли, т.е. да му помогна да разбере.

Толкова е проста загадката на живота, а масово не се разбира: бъди човек, бъди свободен, бъди личност, обичай живота, не прави зло никому, не бъди презряна мижитурка, това е главното. Е, ще си платиш съответната цена, щото тук, на този свят, безплатни обеди няма (пардон, има: само ако обаче си слуга на някой, който ще ти подхвърля кокали от масата та ти като куче да ги дооближеш!).

Това е. Просто е.

Избирай сам, сам решавай! (Важи особено за младите, но и всеки друг може да се възползва: стига да дръзне да се възползва от дадения ни от Бога дар на свободата!)

Прощавайте за дългия коментар!

Приятни размисли и хубав ден!

Защо кагебистка Русия начело с диктатора Путин не може да победи Украйна на президента Зеленски?

Първи коментар на Зеленски след сделката със САЩ - По света и у нас - БНТ  Новини Владимир Путин и цялата руска армия не могат да победят този мъж и артист, облечен в розово вече цели четири години! https://x.com/JulianRoepcke/status/2069895022808342777?s=20 ПОЯСНЕНИЕ: Украйна победи Русия с духа си! Свободолюбивият народ обича живота, такъв народ никаква груба сила не може да го победи! Понеже духът е самата мощ! Дух е самият Бог! Оръдията и куршумите са безсилни срещу него. Ето онова, което безбожните материалисти-кагебисти-комунисти никога няма да разберат! СЛАВА НА УКРАЙНА! СЛАВА НА ГЕРОИТЕ НА УКРАЙНА! ПОКЛОН ПРЕД ДУХА НА УКРАЙНА!

четвъртък, 25 юни 2026 г.

Живея честно и работя само за тържеството на истината, доброто, правото, красотата...

Може да бъде изображение с един или повече хора и очила

Лекувам копейкаджии, полагам грижи за спасяването на техните клети многострадални души; нека да сме човеци и да помагаме на изпадналия в беда, нека да подаваме ръка на падналия в дълбока екзистенциална дупка; ето що казах на една мразеща ме от душа и сърце копейкаджийска душичка:

Мен комунистите и мутрите, таваришч, ме гониха и уволняваха не за некадърност, а за КАДЪРНОСТ! :-) Ти кадърен комунист и кадърна мутра виждал ли си някога?

В очите на некадърния, таваришч, кадърният е най-некадърен, рииш ли, зацепи ли изобщо що ти думам?

Аз отдавна съм доказал какво мога, написал съм над 30 книги, издавам две списания, поддържам блог и ютуб-канали с милиони посещения и хиляди абонати. Но най-вече съм нещо, което ти и такива като теб никога нема да разберете: аз съм ЛИЧНОСТ С ДОСТОЙНСТВО, т.е. живея честно и работя само за тържеството на истината, доброто, правото, справедливостта, красотата, светостта.

Знам, че мижитурка нема как да разбере това, това е ясно, но го казвам за да опиташ да разбереш, че злобата и завистта убиват само оня, който е допуснал глупостта да им се отдаде!

А МОЯТА диплома е моя, нищо че е руска, тя можеше да е американска, френска, германска и т.н. ако руснаците в 1944 г. не ни бяха поробили, ако не ни бяха натресли комунистическата тирания.

За твое сведение дипломата няма значение ако зад нея не стоят някакви способности, таланти, труд и най-вече някакъв Божий дар!

Има дипломирани тъпанари, които стават безскрупулни мерзавци, те друго не могат освен само да вредят на себе си, на народа си и на страната си.

Ха сега си пореви още малко и се успокой като изревеш в безсилието си:

"Да живей таваришч Путин, да живеят СССР, Сталин, КГБ, Русия, Тодор Живков, Боко Борисов и Румен Радев!"

Олекна ли ти малко? Успех ти желая! Чети книгите ми и ще поумнееш непременно!

сряда, 24 юни 2026 г.

Дали красотата ще спаси света не се знае, но че глупостта ще го погуби е съвсем сигурно!

Няма налично описание на снимката. 

Дали красотата ще спаси света не се знае, но че глупостта ще го погуби е съвсем сигурно!

ЗВЕЗДОМАНИЯТА е симптом на ширещото се по планетата ни ОГЛУПЯВАНЕ! Рядкост са здравомислещите личности, които не страдат от тази най-разпространена болест.

Тръмп на два пъти стана президент само защото беше звезден майсторски лъжещ глупав шоумен.

Боко Борисов стана "държавник", с извинение, само защото медиите го направиха най-звездната мутра.

Мижитурката Румен Радев стана премиер и завладя цялата власт само защото 9 години се показваше по екраните на телевизорите ви да дърдори научени наизуст простотии - и стана познат даже и на кучетата и котките по улицата.

ИЗВЕСТНОСТТА малоумниците я смятат за признак на ВЕЛИЧИЕ - нищо че повечето звезди като личности са най-жалки шушумиги.

Сега всички партии трескаво търсят някой по-известна устата мутра, която да издигнат за кандидат-президент. Известен ли си и можеш ли да дърдориш глупости, малоумниците ще те носят на ръце и ще те благославят, ще ти се кланят и ще крещят:

"Скъпи Глишев, наш нов Ботев и Левски едновременно, молим ти се, кандидатирай се за президент: щот само ти можеш да спасиш Майка България!"

Дали красотата ще спаси света не се знае, но че глупостта ще го погуби е съвсем сигурно!

Ти кланяш ли се на звездите? Страдаш ли от звездомания?

Приятни размисли! И приятна вечер!


Защо Радев е комунист?

 

Може да бъде изображение с текстово съобщение 

Един човек в свой коментар под публикация в ютуб-канала "Паралел 42" ми възрази, че Радев не бил комунист, той бил, моля ви се, "държавен капиталист", а пък комунизъм явно още никога не било и имало; наложи ми се да го опровергая и понеже такива заблудени (или лъжливи!) хора като него има много, ето, слагам опровержението си и тук:

Някои влюбени в комунизма твърдят, че, първо, комунизъм било нямало в действителност, а било имало само социализъм, а, второ, че този социализъм не бил даже социализъм, а бил, видите ли... "държавен капитализъм". (Щото в техните представи "капитализъм" е нещо "лошо", а комунизъм-социализъм е нещо "хубаво"!) Та и Вие така правите. Явно много обичате "пресветлий комунизъм".

А комунизъм какво е? Думата иде от комуна, т.е. за комуниста индивидът е нищо ("добрият индивид" всъщност е комунист, т.е. той е пожертвал личността и индивидуалността си!), а комуната (общността от безличия, от безличности, сиреч от комунисти) е всичко. (Държавата и властта за комуниста също така са най-важните инструменти за комунизирането, за обезличаването на обществото!)

Значи комунист е оня, който мрази личността и условието да бъдеш личност, а именно свободата. Комунист е оня, който като види личност или личностно отношение и поведение, почва да трепери от злоба - и не се успокоява докато не направи нужното да стъпче, а най-добре - да унищожи тази личност.

В днешно време комунистите, понеже не могат да комунизират, т.е. да обезличат цялото общество, правят така: те самите, общността на безлични комунисти, стават мафия, правят си мафиотска комуна, примерно партията "Прогресивна България" (или ГЕРБ), вземат властта и почват да крадат яко другите, некомунистите, сиреч личностите, с което им отмъщават, че са личности.

Понеже комунистът е ликвидирал личността и личностното у себе си, той, казахме, смята некомунистите и особено антикомунистите за врагове (нарича ги "фашисти", "либерали", "умнокрасивитет", "капиталисти", "лоши", "еврогейове" и т.н.), от което следва, че трябва да ги унищожи, ако не физически, то поне в "морален" план; затова комунистите друго не правят освен да лъжат, плюят, клеветят, обиждат и т.н. всичко, що има някакви признаци на личност и на личностност.

Дива омраза към личността и свободата е най-точната дефиниция на комунизма. (Достоевски добре е описал тези неща, при което трябва да добавим, че комунистът е и материалист, и безбожник, тия неща вървят ръка за ръка!)

Комунистите имат няколко "кита" на "душевността" си: омразата, лъжата, кражбата, парите, убиването. Те общо взето в историята си нищо друго не са правили, само това са правили: да лъжат, да крадат, да трупат пари, да убиват.

Затова Радев е комунист, иначе казано, е безличник, който дърдори заучени лъжливи и тъпи мисли, пронизани от омраза към личността, свободата, демокрацията, Европа, Америка (и просмукани от любов към безличности като Путин и полковник Гундяев, дегизиран като "патриарх", от любов към Русия, "православието", това е другото име на кагебизма-комунизма, СССР) и т.н. (Боко е съвсем същият!)

Ние, българите, наред с руснаците, още много ще страдаме от комунизма, мутирал и вампирясал в наши дни. Не си представям как ще се отървем от тази зловредна безчовечна и бездуховна (аморална!) напаст. Писателят Димитър Талев пък твърди, че последният комунист щял да бъде в България; дано не е прав, но се страхувам, че е съвсем прав.

Приятни размисли ви желая! И хубав ден!

Всички досега излезли книжки на списание ИДЕИ